10 kroków do wzmacniania pewności siebie u dzieci to kurs online, który ma na celu zwiększyć Twoje kompetencje w tej dziedzinie.

Ten kurs jest dla:

 • rodziców dzieci bez względu na ich wiek,

 • przyszłych rodziców,

 • opiekunów dzieci i niań,

 • wychowawców i nauczycieli,

 • trenerów,

 • wszystkich, którzy spędzają z dziećmi czas, edukują je i wzmacniają,

 • i dla tych, którym zależy na tym, aby dzieci po kontakcie z nimi czuły się wzmocnione, aby miały pozytywny wpływ na to, jak te dzieci się zachowują, co myślą o sobie, czy mają tej siły więcej czy też mniej.

Brak pewności siebie, poczucia wartości, przekonania o swojej decyzyjności, samodzielności, brak wiary w swoje kompetencje rzutuje na całe dorosłe życie i na to czy i jak w przyszłości osiągamy cele. Każdy człowiek rodzi się z naturalną pewnością siebie. To od nas dorosłych zależy czy będziemy tę pewność siebie wspierać u dziecka, czy też będziemy chcieli przez pryzmat swoich doświadczeń ochronić dziecko i nie do końca pójdzie to po naszej myśli.

Dzieci uczą się w 100% przez doświadczenie, dlatego sprawdzają. Rolą nas – dorosłych – jest umożliwić im, aby ta naturalna samodzielność była nadal naturalna. Za każdym razem kiedy powstrzymujesz dziecko, to coraz częściej ono zastanawia się, czy to co teraz zrobi będzie dobre, czy będzie fair, czy jest właściwe, czy przypadkiem nie zrani kogoś.

To powoduje, że bardzo często woli nie robić czegoś i prosi innych, aby ktoś za nie zrobił. Zwróć uwagę, że dziecko nie prosi o pomoc, tylko o wyręczenie go. Dlaczego? Bo boi się być oceniane.

Jeżeli chcesz w późniejszych latach mieć samodzielne dziecko, które np. wyciąga naczynia ze zmywarki, zrobi sobie kanapki, przygotuje obiad, zamówi bilety itp. to potrzebujesz dać dziecku możliwość do popełniania błędów.

Jak to zrobić? Jak pozwolić dziecku na samodzielność dbając jednocześnie o jego bezpieczeństwo?

10 kroków do wzmacniania pewności siebie u dzieci to kurs online przygotowany przeze mnie oraz Annę Piaseczną. Przygotowałyśmy 10 kroków, które pomogą Ci wzmacniać pewność siebie w Twoim dziecku. Już od pierwszej lekcji zaczniesz to o czym mówimy wdrażać w życie. Pomoże Ci w tym dołączony zeszyt ćwiczeń.

Dostęp do kursu otrzymujesz na rok. To wystarczający czas, aby conajmniej raz go przejść. Zalecam Ci jednak, aby w ciągu tego roku zajrzeć do niego kilka razy. Z doświadczenia wiem, że w ciągu kilku miesięcy mogą się w Twojej głowie zrodzić pytania, możesz mieć nowe spojrzenie na jakieś zagadnienie. Dzięki wielokrotnemu wracaniu do jakiegoś materiału masz możliwość wyłapać nowe rzeczy.

Poznaj kroki, przez które przejdziesz w kursie:

 1. Krok 1 – dawanie dziecku przestrzeni na doświadczanie.

 2. Krok 2 – poznanie i rozwijanie inteligencji oraz talentów.

 3. Krok 3- wspieranie asertywnej komunikacji w domu.

 4. Krok 4 – udzielanie obiektywnych pochwał.

 5. Krok 5 – porównywanie.

 6. Krok 6 – pozostawienie swoich lęków dla siebie.

 7. Krok 7 – wspieranie dziecka w budowaniu jego własnej drogi.

 8. Krok 8 – pielęgnowanie wdzięczności.

 9. Krok 9 – celebrowanie sukcesów.

 10. Krok 10 – nauczanie przez przykład.


Kim jest współprowadząca kurs i autorka e-booka – Anna M. Piaseczna?

Anna Piaseczna Dziecko z potencjałemTwórczyni metody i założycielka Free Mind of Child. Współautorka programów Free Mind of Child. Trenerka rozwoju osobistego. Terapeutka. Autorka książek o relacjach, wychowywaniu dzieci i wydobywaniu dziecięcego potencjału.

Ukończyła profilaktykę i terapię na Uniwersytecie Łódzkim oraz profilaktykę i terapię uzależnień. Wiedzę z procesów rozwojowych zdobywała w Akademii Psychologii Terapeutycznej, zaś doświadczenia zawodowe – w Szpitalu Psychiatrycznym w Łodzi, Komendzie Wojewódzkiej w Łodzi „Niebieska Karta”, prywatnych i państwowych placówkach edukacyjnych oraz w ramach własnej praktyki zawodowej. Od 2015 roku w Wielkiej Brytanii szkoli kadry pedagogiczne, rodziców oraz osoby pracujące z dziećmi (m.in. lekarzy czy pielęgniarki).

Autorka książki Dziecko z potencjałem.

Czas trwania kursu: ponad 2,5 godziny.


E-book Dziecko z potencjałem autorstwa Anny Piasecznej to niesamowity zbiór inspirujących myśli, pomysłów oraz ćwiczeń, które udoskonalą funkcjonowanie niejednej rodziny.

— Dzień dobry!

— Mamy problem z Państwa dzieckiem…

— Co się dzieje?

— Nie słucha, nie wykonuje poleceń, często wpada w złość, rzuca wówczas różnymi przedmiotami, nie umie zbudować relacji z dziećmi, nie chce współpracować. Ewidentnie coś jest nie tak.

Znasz to? To przykładowa sytuacja, niestety nie wyssana z palca, lecz znana zdecydowanej większości rodziców. Sytuacja z przedszkola, szkoły czy zajęć dodatkowych. Może przytrafić się każdemu, kto wychowuje dziecko lub się nim opiekuje. Czym skutkuje?

Poczuciem wstydu, złością, bezradnością a nawet agresją. No tak, ewidentnie coś z dzieckiem jest nie tak, a przecież się starasz… niczego mu nie brakuje…

I tak uczono nas – pedagogów, rodziców, że to problem rzeczywiście z dzieckiem. Teraz już wiem, że to problem, który dotyczy całej rodziny.

Dzieci przede wszystkim uczą się przez obserwację i naśladowanie, a nie poprzez słuchanie tego, co się do nich mówi. Będą obserwować i naśladować. Dlatego niektóre nasze dorosłe zachowania, mogą być dla dzieci przyzwoleniem na działania, które stają się normą. Tylko że dzieci nie wiedzą, co jest normą i przyjmują, że normą jest to, co widzą np. krzyk.

Dlatego też jeżeli jeden z rodziców jest agresywny – problem dotyczy całej rodziny. Problem z emocjami niezależnie od tego czy jest problemem rodzica czy dziecka – dotyczy wszystkich mieszkańców domu. W końcu jesteście drużyną! Jak sprawić, abyście zaczęli wspólnie grać do jednej bramki? Dzięki e-bookowi Dziecko z potencjałem!

Dziecko z potencjałem Anna Piaseczna

Dowiesz się z niego:

 • Jak wspierać rozwój dziecka i odkrywać jego naturalne talenty?

 • W jaki sposób reagować na szkodliwe wzorce społeczne lub kulturowe.

 • Jak skuteczniej rozwiązywać problemy dziecka?

 • Co zrobić, aby poprawić komunikację z dzieckiem?

 • Jak budować w dziecku wiarę w siebie?

 • Co możesz zrobić, aby przeciwstawić się bezmyślnym rozwiązaniom systemowym?

 • Jak pomagać dziecku wyrażać emocje?

 • Od czego zależy budowanie więzi opartych na szacunku, miłości i zaufaniu;

 • Jak wychowywać dziecko, aby czuło się bezpiecznie?

 • i w końcu jak wydobyć potencjał istniejący w każdym dziecku.

Tatiana Mindewicz-Pucz po lekturze książki napisała, że z niej nauczymy się:

“widzieć i słyszeć to, co wzmacnia, pomaga się wyrażać i pięknie rozwijać.

Dziecko z potencjałem Anna Piaseczna

Pamiętaj, że dziecko nie przychodzi na świat po to, aby spełniać oczekiwania rodziców czy innych ludzi. Przychodzi na świat, aby realizować swoje plany, swoją misję. To w dzieciństwie kształtuje się sposób myślenia o sobie i świecie. Od tego zależy jakie w wieku dorosłym budujemy fundamenty pod nasze różne życiowe projekty i relacje. Ten czas wpływa na to, czy to co będziemy mieć później będzie dla nas wystarczające? A może ciągle będzie nam towarzyszyć uczucie braku, mimo że będzie się o nas mówiło, że osiągnęliśmy sukces?

Bądź świadomym dorosłym, który skutecznie rozwija potencjał dziecka.

 • Naucz się funkcjonować bez kłótni, kar i nerwów.

 • Zapomnij o bezsilności, dyscyplinie i wygórowanych wymaganiach.

 • Zamień dziecięce „Nie lubię siebie”, „Nie potrafię”, „Nie umiem” na „Jestem wartościowym człowiekiem”.

 • Dowiedz się, jak pomagać dziecku wzrastać i towarzyszyć mu w rozwoju, aby kochało siebie i swoje życie.

Stań się mistrzem komunikacji z dzieckiem oraz uważnym towarzyszem w jego życiu. E-book Dziecko z potencjałem da Ci narzędzia, dzięki którym zbudujesz w dziecku wewnętrzną siłę, rozwiniesz jego potencjał i zwiększysz pewność siebie. Dzięki ćwiczeniom poznasz:

 • Skuteczne sposoby na rozwijanie potencjału dziecka od najmłodszych lat.

 • Wskazówki pozwalające budować zaufanie w dziecku.

 • Motywację do działania jako rodzic i nauczyciel.

 • Techniki radzenia sobie ze stresem u dziecka.

 • Wskazówki do otwarcia linii komunikacyjnych z dzieckiem.

 • Podpowiedzi, jak w dziecku budować pewność siebie, wewnętrzną moc i odporność niezależnie od sukcesów i porażek.

Otwórz dziecku furtkę do odkrywania swoich możliwości. Stan się świadomym mentorem w jego życiu – wspieraj je w realizacji dziecięcego potencjału.

E-book Dziecko z potencjałem to najlepsza inwestycja w przyszłego zwycięzcę!

Dziecko z potencjałem Anna Piaseczna

Po zakupie e-booka otrzymasz mailem plik dodatkowych materiałów do wydrukowania. To materiały uzupełniające przygotowane przez jej autorkę. Znajdziesz wśród nich:

 • 10 zasad Dziecka z potencjałem;

 • afirmacje dla chłopca;

 • afirmacje dla dziewczynki;

 • lista rozwojowa dla rodziców;

 • lista sukcesów dla dziecka.


E-book Dziecko z potencjałem zawiera rozdziały poruszające m. in. obszary:

 • Kim jesteś rodzicu, opiekunie?

 • Czym jest i jak działa dziecięca podświadomość oraz (samo)świadomość?

 • Na czym zbudować stabilny fundament i jak budować wewnętrzną moc?

 • Na czym polega lustrzane zachowanie?

 • Jak dziecko buduje zaufanie i co dla niego znaczy kocham i jestem kochany?

 • W jaki sposób prowadzić pozytywną rozmowę?

 • Jak ćwiczyć uważność?

 • Najczęstsze mity na temat rozwoju i edukacji.

Dziecko z potencjałem Anna Piaseczna

Rodzicu! Nauczycielu! Opiekunie!

Przeczytaj e-book Dziecko z potencjałem. Pochłoń ją! Zrób zadania i zacznij stosować w swojej rodzinie lub pracy z dziećmi. Zacznijcie ze sobą współpracować i osiągać wspólne cele, budować szczęście, dbać o zdrowie, spełniać marzenia. Pozwól się poprowadzić przez cudowną drogę przemiany. Zrób to!

Obiecuję, że Ci się spodoba.

To doskonała inwestycja, która da Ci mentalny spokój i pokaże, jak możesz dziecku otworzyć furtkę, aby w pełni wykorzystywało swój potencjał.

Sięgnij po 192 stron w formacie 140 x 205 mm przepełnionych przykładami, refleksjami, ćwiczeniami i inspiracjami!


Dziecko z potencjałem Anna Piaseczna

Za co cenią tę pozycję Ci, którzy już ją przeczytali?

 

Ania Piaseczna to mentor, jakich mało. Praca z Anną pomogła mi odkryć, jak ważne jest zrozumienie siebie w relacji z dzieckiem. Bycie przedsiębiorcą i ojcem może być fantastyczną podróżą, o ile pozwolisz sobie zrozumieć, czego potrzebują twoje dzieci, ale z perspektywy ich potrzeb, a nie rodzicielskich oczekiwań.

Marcin Rybak ojciec dwóch chłopców dwujęzycznych,
przedsiębiorca, trener mentalny i doradca biznesowy

Ania nie tylko troszczy się o to, aby dzieci rozwinęły skrzydła, lecz także swoimi skrzydłami otacza całe rodziny. Wiedza, wsparcie, warsztaty skierowane do rodziców, konsultacje to codzienność, w której żyje. Kobieta o wielkim sercu dla dzieci – to cała Ania.

Izabela Nowakowska przedsiębiorczyni,
założycielka klubu malucha i przedszkola, właścicielka szkoły językowej

 


E-book możesz pobrać w 3 formatach:

 • epub

 • mobi

 • pdf

Nr ISBN: 978-83-961968-8-0

Anna Piaseczna Dziecko z potencjałem

Recenzje Kursu

 1. Marta

  5

  Jestem mamą prawie 4-letniego małego mężczyzny. Zależy mi by wyrósł na dobrego i jednocześnie pewnego siebie człowieka. Zdecydowałam się na zakup kursu „10 kroków do wzmacniania pewności siebie u dzieci” bo wiem, że to jedna z kluczowych życiowych umiejętności.
  Kurs w przystępny sposób pokazuje w jaki sposób jako rodzice możemy pomóc wzmacniać dziecku jego pewność siebie. Pokazuje też jakie błędy zdarza nam się popełniać i które z komunikatów (mimo, że nie taki jest nasz cel) zapisują się w umyśle dziecka jako „nie jestem wystarczająco dobry, nie ma sensu próbować bo i tak tego nie zrobię).

  Świetnym posunięciem jest też podzielenie kursu na 10 kroków – mi umożliwia to przerabianie kursu od kroku, który mnie najbardziej interesuje, a mężowi, który nie spędziłby nad kursem 2,5 godziny „ciągiem” przerabiać 1 krok w 1 dzień.
  Dużym plusem kursu jest to, że wiedza i przykłady w nich zawarte można zastosować od razu. Mimo, że uważamy , że jesteśmy świadomymi rodzicami już w pierwszy dzień po przerobieniu kursu zaczęliśmy z mężem zauważać i korygować niektóre z nieprawidłowych komunikatów wypowiadanych w stronę Juleczka. Ania, Kamila – dziękuję za ten materiał.

 • 297.00
 • 365 Dni
9 Studentów bierze udział

Zmień walutę:

top
RBC International Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach (44-100) przy ul. Górnych Wałów 23a/1,
zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000637157, NIP 6312664983, REGON 365390870
Dział Obsługi Ulubionego Klienta Punkt Kontaktowy
e-mail: [email protected]
kontakt telefoniczny: +48 790 292 710