Co zrobić, kiedy jesteś specjalistą i nie możesz się „sklonować”, a klienci chcą korzystać tylko z Twoich usług? Jak rozkręcić biznes, w którym Twoi pracownicy będą równie chętnie wybierani przez klientów co Ty?
Opisane wyżej problemy to bolączka dotykająca wielu specjalistów z różnych branż. Najczęściej mamy z nimi do czynienia:
-
w branży beauty, gdzie w grę wchodzą zabiegi jak np. manicure, fryzjerstwo, zabiegi pielęgnacyjne na ciało, włosy itp.;
-
w branży medycznej świadczącej różnorodne usługi z dowolnej specjalizacji takich jak optyk, okulista, dentysta, alergolog, ortopeda itp.;
-
w chirurgii estetycznej, gdzie realizuje się różnorodne zabiegi;
-
gdy jest się freelancerem i wykonuje wolny zawód np. grafik, korektor, copywriter, tłumacz, fotograf, trener personalny, psycholog, szkoleniowiec czy projektant stron internetowych itp.
Posłuchaj wywiadu z siostrami: Joanną Stodolną-Tukendorf i Magdaleną Korycką, które znalazły sposób na to, aby zeskalować specjalistyczą wiedzę medyczną Joanny i otworzyć sieć klinik, które w ciągu 4 lat zwiększyły obroty firmy dziesięciokrotnie!
Jak pewnie się domyślasz nie od razu było tak różowo.
Już od pierwszych tygodni, w których Joanna zaczęła prowadzić swój gabinet uwydatniły się blaski i cienie takiej formy pracy, szczególnie, że początki stawiała w swojej rodzinnej miejscowości, w Busku Zdroju. To jak się okazało miało bardzo duże znaczenie dla firmy. W nagraniu Joanna opowiada jaki to miało rzeczywisty wpływ i dlaczego nowo powstały biznes się zwrócił.
Po kilku latach nastąpił zwrot w działaniach i kierunku rozwoju firmy i do Joanny dołączyła jej siostra – Magdalena. Jeżeli myślisz sobie, że od tej chwili wszystko już szło jak z górki to wyjaśniam, że jednak nie.
Prowadzenie rodzinnego biznesu z reguły nie należy do najłatwiejszych, a już w ogóle trudniej jest to robić, jeśli np. z rodzeństwem się „drze koty”. Być może znasz to z własnych przeżyć, albo ktoś spośród bliskich Ci osób tak miał. Pewnie też nie trudno sobie wyobrazić odmienne zdania, pomysły na biznes, sposoby działania i to, że będąc jednak rodzeństwem łatwiej jest nam „wygarnąć” sobie różne rzeczy.
A między siostrami było różnie.
Szczególnie, że Magdalena po 16 latach kariery na szczeblach poukładanej korporacji zderzyła się z zupełnie innym światem, innym modelem prowadzenia biznesu, a także odmiennym niż w korporacji podejściem ludzi do swojej pracy i obowiązków.
Skończyła ekonomię i tuż po studiach podjęła pracę w korporacji, w branży IT, bo jak sama mówi chciała uciec od medycznych tematów, które w jej rodzinie były na co dzień obecne. Praca w korporacji była ciekawa, zmienna, dynamiczna. Jednak z czasem zaczęła powodować u niej frustrację z powodu nieudanych i niezrealizowanych projektów. Zaczęła zazdrościć rodzinie pracy, która miała realny wpływ na życie innych ludzi. Dlatego zdecydowała się na zmianę.
Posłuchaj nagrania, bo być może też poczujesz, że już czas zacząć działać. Może to będzie dla Ciebie tzw. motywujący kopniak, który popchnie Cię do przodu, do zmian. Uwierz mi, że dowiesz się z tych ważnych lekcji samych przydatnych rzeczy.
Jeżeli:
-
zastanawiasz się czy prowadzenie placówki z branży medycznej może być dochodowe?
-
interesuje Cię czy chcąc prowadzić np. klinikę musisz być lekarzem, albo fryzjerem chcąc mieć salon fryzjerski?
-
chcesz wiedzieć czy możliwe jest prowadzenie biznesu rodzinnego przy zachowaniu jednocześnie dobrych stosunków między sobą?
to koniecznie zobacz ten materiał, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie. Zobacz fragment wywiadu.
W nagranym wywiadzie dostaniesz znacznie więcej z różnych obszarów prowadzenia firmy. Poznasz jak z perspektywy pani doktor, która swą misyjność i chęć pomocy pacjentom musiała nauczyć się przekuwać w biznes, jak i z perspektywy ekonomistki, która uczyła się różniącego się od korporacji podejścia do biznesu, a także rekrutacji i wdrażania pracowników.
A musisz wiedzieć, że to był jeden z najtrudniejszych tematów, z którym siostry musiały się zmierzyć. O ile często nadużywa się twierdzenia, że moja branża/praca / moi klienci są specyficzni, o tyle stwierdzenie, że zatrudnianie pracowników w branży medycznej jest specyficzne, wydaje się być bardzo na miejscu.
Jak otrzymać roczny dostęp do nagrania z Joanną i Magdaleną z FootMedica?
Daję Ci dwie możliwości zakupienia dostępu:
1. ROCZNY dostęp do niespełna 3 godzinnego nagrania z Joanną i Magdaleną.
Do tego uczestnictwo na żywo w sesji Q&A z właścicielkami firmy FootMedica, a także dostęp do nagrania z tej sesji.
Kliknij TUTAJ, aby otrzymać dostęp.
2. ROCZNY dostęp do całego pakietu Biznes bez Tabu, w którym oprócz nagrania z Joanną i Magdaleną z FootMedica otrzymasz dodatkowe 5 wywiadów z przedsiębiorcami, którzy z sukcesem prowadzą swoje biznesy w różnych branżach.
Oprócz tego możesz wziąć na żywo udział w 6 sesjach Q&A z każdym przedsiębiorcą, zadać swoje bardzo konkretne pytania, a także otrzymać nagrania z tych sesji, aby jeszcze lepiej zastosować różne rady i strategie w swoim biznesie.
Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.
Czytaj dalej jeżeli chcesz wiedzieć więcej.
Zadałam Joannie i Magdalenie mnóstwo pytań, także tych bardzo szczegółowych, aby dać Ci wiedzę jak najbardziej przydatną w wystartowaniu i prowadzeniu swojego biznesu w oparciu o taki model biznesowy, który realizowany jest w FootMedice.
To tylko mała część moich pytań, są też takie, z których dowiesz się np.:
-
Jakie finansowanie, na co i skąd pozyskane jest potrzebne na start, aby otworzyć mały gabinet?
-
W jaki sposób w branży medycznej ustalać KPI, jakich błędów unikać i jak skupić się na marketingu?
-
Jak zrobić portfolio usług, aby biznes był jednocześnie misją i spiął się finansowo?
-
Ile powierzchni miał pierwszy lokal, ile gabinetów i jakie koszt trzeba było wyłożyć na start, aby zakupić niezbędny sprzęt, meble, itp.?
-
Jakie zatem błędu zostały popełnione podczas rekrutacji i w jaki sposób właścicielki kliniki zabezpieczyły się ostatecznie przed odejściem wyszkolonych przez siebie osób?
-
Kto w klinice odpowiada za marketing i pozyskanie kontaktów?
-
Jak wygląda branża aktualnie, kto może otworzyć taką klinikę?
-
W jaki sposób placówka medyczna może zadbać o sprzedaż i jak można sprzedawać pakietowo w klinice?
-
W jaki sposób działać z konkurencją, którą poniekąd się samemu stworzyło?
-
Jakie są koszty stałe ponoszone niezależnie od tego czy gabinet pracuje czy nie?
-
Jak jest wyliczana marżowość? Co wchodzi w skład osobogodziny gabinetu i ile musi wynosić minimalna marża?
-
Na jaką prowokację dziennikarską klinika została narażona?
To tylko część wiedzy i informacji, którymi dzielą się Magdalena i Joanna. Jestem przekonana, że z ich doświadczeń możesz wyciągnąć i przenieść do swojego biznesu znacznie więcej.
Aby otrzymać roczny dostęp do nagrania z Joanną i Magdaleną z FootMedica możesz skorzystać z dwóch możliwości – kliknij poniżej i dowiedz się więcej.
Stanislaw Modzelewski ,obecnie przerabiam kurs ,Akademia Sprzedazy,i w nagraniu dodatkowym ,sa dwa zadania do zrobienia .Wysylam do nich odpowiedzi ,i poprosze prezenty (bonusy).
Jak pokonac strach i zarabiac godziwe pieniadze.
1 Odp:Nie traktuj odrzucenia personalnie,bo klient odmawia twojej ofercje ,a nie tobie.
2 Odp;Przekonania ,wiele sprzedawcow boi sie rozpoczac proces sprzedazy ;Co powidza inni . Wstydza sie powiedzec o swojej ofercje .Uznaja ich za nachalnych.Boja sie odmowy.
Zadanie drugie ,opisz ,cechy ,zalety .
1Odp:Krem. Cech to rok jego wytworzenia ,zawartosc skladnika ,opakowanie w mililitrach,jakes skladniki, opatentowany
2Odp:Zaleta ,ten krem jest w tubce i co z tego wnika? Jak bedzemy uzywali nawet z cala rodzina, to kazdy bedzi mogl uzywac i bedzie chigniczne ,poniewaz nie beda wkladali swoich paluszkow, Jest w tubce i nie bedzie mial kontaktu z tlenem.
Gratuluję Stanisław! Kibicuję w dalszej pracy nad kursem!