Li Parie to marka, która powstała z ogromnej pasji jej założycielki. Właścicielka Jolanta Lewicka niesiona falą sukcesów zdecydowała się na konieczny ruch biznesowy – powołanie własnej marki. Nie obyło się bez wielkiego krachu i niemalże upadłości. Od tego uratowała markę Marta Małecka, która dołączyła do Joli i ostatecznie została jej wspólniczką.
To trochę brzmi jak bajka o rycerzu na białym koniu. Wiedz jednak, że ta historia wydarzyła się naprawdę i ma swój happy end. To nie fikcyjne postacie, wyimaginowane sceny tylko rzeczywistość biznesowa, w której przyszło działać wielu firmom w Polsce. Rzeczywistość, w której nie wszyscy sobie radzą.
Jeżeli Ty:
-
działasz w branży odzieżowej i sprzedajesz produkty innych marek albo swojej;
-
marzysz by zostać twórcą, projektantem, chcesz założyć swoją markę szczególnie odzieżową;
-
myślisz o otworzeniu swojego sklepu w galerii handlowej;
-
szukasz pomysłów na sprzedaż online produktów, które dotychczas klient mógł zobaczyć na miejscu, dotknąć, przymierzyć i sprawdzić;
-
mierzysz się z problemami finansowymi, czujesz, że koszty stałe pożerają większość Twojego zysku;
to posłuchaj niezwykle konkretnego i merytorycznego wywiadu z założycielką marki Li Parie Jolantą Lewicką oraz jej wspólniczką Martą Małecką. Obie różne, z różnymi talentami, kompetencjami, doświadczeniami w biznesie stworzyły markę, która po wielu perturbacjach stała się jednym z większych graczy w branży. Markę, która osiąga wielomilionowe zyski i ciągle jest na fali wznoszącej. Czy wiesz, że w czasie pandemii, kiedy przez lockdown zamknięto sklepy i galerie handlowe zyski firmy wzrosły dwukrotnie?!
Jak to możliwe?! Czytaj dalej…
Jola Lewicka – założycielka marki Li Parie, jej projektantka, ekspertka pracująca z tysiącami kobiet w przymierzalni w czasie dobierania nie tylko biustonoszy, ale całej bielizny, jak i odzieży wierzchniej. To ona zauważyła, jak różne są ciała kobiet w różnym wieku i różnym momencie życia i zaczęła specjalnie dla nich projektować. Jej wcześniejsze doświadczenie w pracy z międzynarodowymi markami okazało się skarbnicą wiedzy w zakresie designu i materiałów. Dało jej coś jeszcze – odwagę w tworzeniu projektów wyprzedających swoją epokę!
Marta Małecka – dołączyła do Joli w 2016 r. wkrótce po tym, jak zaczęła nosić pierwszy model zaprojektowanej przez nią bielizny. Poczuła, że ta bielizna ma moc zmieniania życia kobiet! Jest inicjatorką start-upów, właścicielką niestandardowej firmy logistycznej 4Values oraz szwalni Mad Sisters. Jak sama mówi, uwielbia uczyć się na błędach, których popełnia dużo, ale każdy nowy – tylko raz. W Li Parie odpowiada za zarządzanie zespołem, organizację pracy, finanse i sprawy formalno-prawne.
Dwie niezależne i różne kobiety. Jedna silna marka!
Jak widzisz, z różnic które są między nimi Jola i Marta zbudowały przewagę. Ich talenty, kompetencje, doświadczenie stały się względem siebie komplementarne. Los, przypadek, szczęście czy nadprzyrodzone siły sprawiły, że ich drogi się spotkały w tym momencie, w którym obie tego potrzebowały.
Początkowo biznes Joli opierał się na sprzedaży bielizny innych marek. Jej pasja, zaangażowanie i zrozumienie kobiet sprawiły, że bardzo szybko zyskała rzesze klientek, które jej ufały. Biznes się rozwijał, wszystko zdawałoby się jest na najlepszej drodze. Do czasu, kiedy marki, z którymi współpracowała zdecydowały się na jeden ruch – niekorzystny dla Joli. Poczuła, że niewiele dla tych marek znaczy i że jeżeli chce robić to co kocha i liczyć się na rynku, to musi zdecydować się na radykalny krok – na własną markę.
Jeżeli zastanawiasz się:
-
Jak prowadzić dochodowy biznes odzieżowy np. sprzedając bieliznę (i nie tylko) dla kobiet?
-
Ile trzeba mieć na start?
-
W jaki sposób zwiększyć zasięg swojej sprzedaży?
-
Jak wynagradza się sprzedawców i w jaki sposób rekrutuje się ludzi, którzy otrzymują za swoje wyniki nawet kilkanaście tysięcy premii?
-
Czy ma sens otwieranie sklepu w centrum handlowym i na co należy zwrócić uwagę?
-
Czy jest sens wchodzenia w ambasadorskie projekty, a jeśli tak to na jakich zasadach to robić?
-
W jaki sposób zmienić sezonowość sprzedaży w sprzedaż ciągłą?
-
Jak projektować ubrania i co stanowi o ich przewadze nad konkurencyjnymi markami?
to koniecznie zobacz materiał, który przygotowaliśmy w ramach Biznes bez Tabu, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie. Zobacz fragment wywiadu.
W nagranym wywiadzie dostaniesz znacznie więcej z różnych obszarów prowadzenia firmy. Poznasz zarówno perspektywę kreatorki, pasjonatki, wizjonerki – Joli, jak i Marty, która wie jak analitycznie i strategicznie podejść do biznesu, aby nie tylko się spinał, lecz by również był dochodowy i ciągle rósł.
A nie było łatwo. Gdy Marta pojawiła się w Li Parie firma miała 4 miliony długu. Wiedziała na co się piszę i tylko od jej decyzji zależało czy podejmie walkę i wyciągnie firmę na prostą. Nie przypuszczała wówczas, że w nasze życie wkroczy pandemia, a ona będzie musiała walczyć z galeriami handlowymi niczym Dawid z Goliatem…
Na szczęście w tej kwestii mogła liczyć na pomoc 3 współpracujących firm. To niezwykle inspirujący wątek, z którego dowiesz się nie tylko o zasadach współpracy z centrami handlowymi, ale poznasz sposoby, dzięki którym możesz mądrzej zarządzać finansami firmy, dowiesz się na jakie usługi zawsze powinny znaleźć się pieniądze, a także komu taka współpraca z galeriami się opłaca, a kto w ogóle nie powinien w nią wchodzić.
Jak otrzymać roczny dostęp do nagrania z Jolantą i Martą z Li Parie?
Daję Ci dwie możliwości zakupienia dostępu:
1. ROCZNY dostęp do ponad 2,5 godzinnego nagrania z Jolantą i Martą.
Do tego uczestnictwo na żywo w sesji Q&A z właścicielkami firmy Li Parie, a także dostęp do nagrania z tej sesji.
Kliknij TUTAJ, aby otrzymać dostęp.
2. ROCZNY dostęp do całego pakietu Biznes bez Tabu, w którym oprócz nagrania z Jolantą i Martą z Li Parie otrzymasz dodatkowe 5 wywiadów z przedsiębiorcami, którzy z sukcesem prowadzą swoje biznesy w różnych branżach.
Oprócz tego możesz wziąć na żywo udział w 6 sesjach Q&A z każdym przedsiębiorcą, zadać swoje bardzo konkretne pytania, a także otrzymać nagrania z tych sesji, aby jeszcze lepiej zastosować różne rady i strategie w swoim biznesie.
Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.
Czytaj dalej jeżeli chcesz wiedzieć więcej.
W czasie wywiadu zadałam Jolancie i Marcie mnóstwo pytań, także tych bardzo szczegółowych, aby dać Ci wiedzę jak najbardziej przydatną w wystartowaniu i prowadzeniu swojego biznesu w oparciu o taki model biznesowy, który realizuje Li Parie.
To tylko mała część moich pytań, są też takie, z których dowiesz się np.:
-
Jaką naczelną zasadą Jolanta kieruje się przy prowadzeniu biznesu i co dzisiaj zmieniłaby z początkowego etapu prowadzenia działalności?
-
Skąd miała pomysł, aby przygotowywać bieliznę dla kobiet, skąd czerpała wiedzę i inspirację do działania?
-
Kiedy zatrudniła pierwszego pracownika i co o tym zdecydowało?
-
Na co przeznaczała pieniądze w pierwszych latach?
-
Po jakim czasie nastąpił moment zwrotu z inwestycji?
-
Jaką drogę pokonała przenosząc swój biznes z warszawskiego bazarku do Złotych Tarasów?
-
W jaki sposób współpracuje się z największymi markami świata i jakie to może nieść zagrożenia?
-
W jaki sposób w firmie Joli pojawiła Marta Małecka, która miała pomóc wyciągnąć ją z 4 milionów długu?
-
Z jakimi problemami musiały się zmierzyć, aby wyprowadzić firmę na prostą? Ile czasu to trwało i w jaki sposób Marta przeprowadziła restrukturyzację w firmie?
-
Jak prowadzić kontroling w firmie, aby właściwie prowadzić biznes?
-
Jakie pytania powinien sobie zadawać właściciel firmy, aby wiedzieć w jakiej kondycji jest prowadzony biznes?
-
Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy, że wpędzają się z finansowe problemy?
-
Jakie urządzenie pomogło marce w opracowaniu strategii sprzedażowej, która pomogła sprowadzić do salonu więcej klientów?
-
Jakie eventy i na jakich zasadach organizowała marka?
-
Skąd wziął się pomysł na projekt Ambasadorki oraz na jakich zasadach był realizowany.
-
W jaki sposób przebiega w firmie proces rekrutacji i wdrażania nowego pracownika?
-
Jak pracuje się w żeńskim zespole i co zrobić, aby nie dać się ponieść emocjom?
-
Na czym polega praca projektanta ubrań i jakie są etapy powstawania kolekcji?
-
Co jest wyróżnikiem marki Li Parie i jakie są plany marki na przyszłość?
To i znacznie więcej wiedzy i informacji znajdziesz w 6 odcinkach wywiadu. Jestem przekonana, że z doświadczeń Joli i Marty możesz wyciągnąć i przenieść do swojego biznesu ogromnie dużo rozwiązań i pomysłów.
Aby otrzymać roczny dostęp do nagrania z Jolą i Martą z Li Parie możesz skorzystać z dwóch możliwości – kliknij poniżej i dowiedz się więcej.
0 odpowiedzi w "Jak feniks z popiołów, czyli jak firma wychodzi z 4 milionów długów – Biznes bez Tabu"