Jak być bardziej ASERTYWNĄ? [wideo]

2036

Jak być bardziej ASERTYWNĄ osobą? Czy wiesz, że tym, którzy mają niski poziom asertywności żyje się dużo ciężej? Asertywność to fundament, który pozwoli Ci żyć w zgodzie z własnymi wartościami. Jak tego dokonać? Czym się kierować na co dzień?

Zobacz przygotowany przeze mnie materiał, który pomoże Ci odpowiedzieć na powyższe pytania.

Czy zdarza Ci się tak, że:

  • Godzisz się na coś, choć tak naprawdę nie chcesz tego robić?

  • Zostajesz po godzinach w pracy, mimo że w planach było coś innego na wieczór?

  • Ustępujesz innym w niekomfortowych sytuacjach, a potem się na siebie za to złościsz? 

Poniższy materiał nagrałam dla osób, które chcą nauczyć się odpowiednio komunikować z innymi, budować swoją pewność siebie, żyć w zgodzie z własnymi wartościami, wyznaczać swoje granice i oczekiwać, że inni będą ich przestrzegać. 

Z tego nagrania dowiesz się: 

  • Jak  budować komunikat asertywny.

  • Jak mówić o swoich potrzebach bez ranienia innych.

  • Jak asertywnie zachować się w różnych życiowych sytuacjach, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Asertywność to niezwykle ważna umiejętność, która umożliwi Ci lepszą komunikację z innymi ludźmi, zwiększy pewność siebie, a także da Ci radość z życia, które zaczniesz wieść według własnych oczekiwań – a nie oczekiwań innych osób. Zbudowanie postawy asertywnej sprawi, że Twoje relacje w życiu zawodowym i prywatnym zyskają nową jakość.

Obejrzyj to wideo, jeśli zależy Ci na wartościowych relacjach z innymi ludźmi, przy jednoczesnym życiu w zgodzie z samą sobą. 

 


Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe nagrania ze scenkami!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze lepiej zrozumieć i zapamiętać to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Uwierz mi, że dzięki tej kompetencji poprawisz jakość swoich relacji prywatnych, jak i biznesowych. Ucz się na przykładach z życia wziętych!

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

  1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

  2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

  3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

  4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do nagrania – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

Mam dla Ciebie ważną wiadomość!

Wystartowała nowa platforma SUBSKRYPCYJNA

>> SPRAWDŹ OFERTĘ JUŻ OD 497 zł MIESIĘCZNIE!<<


ABY NIE OMIJAŁY CIĘ KOLEJNE NAGRANIA

SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ NA YouTube


2 036 odpowiedzi w "Jak być bardziej ASERTYWNĄ? [wideo]"

  1. Wniosek aby nie bać się wyrażać własnych uczuć i własnego zdania. Zacząć myśleć o sobie a nie tylko o innych!

  2. Moje ważne lekcje: zawsze mogę odmówić zrobienia czegoś postępując w zgodzie ze sobą i jednocześnie nie raniąc innych. Takie postępowanie buduje moją wewnętrzną siłę – dobrze mieć tego świadomość.
    Pozdrawiam!

  3. nie musze tlumaczyc sie ze swoich decyzji

  4. Mówiąc konkretnie o tym co czuję, drugiej osobie, próbuję budować lepszą i szczerą komunikację a także staram się bardziej żyć w zgodzie z własnym sumieniem.:) Mogę odmówić pożyczenia pieniędzy, bez zbędnego tłumaczenia dlaczego.

  5. Mnie niesamowicie uderzyło stwierdzenie, że mówienie prawdy buduje szacunek do siebie i pewność siebie. Niby takie oczywiste, a jednak poruszyło jakąś strunę we mnie. Druga rzecz, uczucia są niepodważalne, a opinie można zmienić.
    Tego będę się trzymać.

  6. Asertywność pomaga w tym aby być sobą i mieć prawo do wyznaczania granic . Kamila dziękuję ?

  7. Nazwanie uczuć i nieprawienie morałów pomaga uniknąć niepotrzebnej agresji.

  8. Moja lekcja? Czuję się wolna = czuję się szczęśliwa. Nikogo nie obrażam i buduje poczucie własnej wartości. Już sobie wyobraziłam to uczucie bo wiem już jak mam to zrobić, jak być asertywną a ludzie uszanują mnie u moje zdanie.

  9. Lekcja dla mnie – mogę inaczej formułować oczekiwania niż do tej pory. Trzy kroki podałaś w bardzo jasny sposób. Od dziś trenuję…

  10. Mów krótko. Podoba mi się to podejście jednozdaniowe.

  11. Najważniejszą lekcją jest dla mnie uświadomoenie sobie, że mam prawo powiedzieć nie.

  12. Ujęcie odmowy na prośbę w krótkim zdaniu – będę próbować. Bez owijania i tłumaczenia się.

  13. Zawsze myslalam, ze asertywnosc to bycie niegrzecznym. Odmawianie, czyli cos, co jest niekulturalne. Dzisiaj wiem, ze mam do tego prawo i moge to zrobic w uprzejmy sposob. Dziekuje! To znacznie ulatwia komunikacje miedzyludzka:)

  14. Moja lekcja to :
    Mam prawo do powiedzenia „nie”, dbać o swoje uczucia i tym samym być zgodna sama ze sobą.

  15. Można mówić o uczuciach w pracy. Tylko tyle i aż tyle

  16. Dla mnie najtrudniejsze jest ostatni krok czyli sformułowanie w sposób jednoznaczny czego oczekuję, tak by nie stać się „agresywną” w oczach innych osób. Wymaga to dużej pracy nad sobą ale podejmuję wyzwanie ? i jeszcze jedna wspaniała myśl, żeby zawsze mówić prawdę bo tylko to pozwoli nam budować pewność siebie i szacunek do swojej osoby. Nie zawsze jest to łatwe ale kto powiedział, że będzie. Czekam z niecierpliwością na konferencję. <3

  17. Lekcję, którą wyciągnęłam z tego wideo to: mogę odmówić w konkretny sposób, bez ranienia mojego rozmówcy i wzbudzania nie potrzebnych negatywnych emocji. Schemat asertywnego odmawiania przemawia do mnie. Lubię takie konkretne rozwiązania. Będę go stosować w kontaktach w pracy ale także w rodzinie, na przykład w rozmowach z dziećmi.

  18. Jeśli chcesz być postrzegana asertywnie to nigdy nie praw morałów, bo to jest agresywne i zawsze mów prawdę, bo to buduje pewność siebie, szacunek do siebie i daje poczucie wolności.

  19. Moja top lekcja:
    Prawda pomaga zbudować Twoj szacunek do samej siebie, prawda Cię wyzwoli 🙂 mega!

  20. Nazywaj swoje uczucia – coś z czym w większości przypadków mam problem.

  21. Moje lekcje to „każdy ma prawo prosić i każdy ma prawo odmówić” oraz „trzy kroki jak asertywnie wyrazić swoją opinię”.

  22. Moja lekcja: Nie bać się wyrażać swojego zdania, przekonań,
    Mówić prawdę, nie ściemniać i nie ranić drugiej osoby.

  23. Mój wniosek po obejrzeniu video, to – że dzięki asertywności, żyję według swoich przekonań, nawet jeśli ktoś (bliski/znajomy) ma odmienne zdanie, to potrafię tego wysłuchać, uszanować jego opinie ale zrobić to według swojego pomysłu. To także sztuka przestania tłumaczenia się wszystkim dookoła ze wszystkiego. Ludzie w dzisiejszych czasach, bardzo często wpraszają się w nasze życie, bez naszej zgody i zaproszenia (chyba, ze sami ich zapraszamy to, co innego). A później musimy bardzo często i gęsto ze wszystkiego się im tłumaczyć, choć tak naprawdę nie musimy tego robić, lecz wywierana jest na nas presja. Zachowanie asertywne to dla mnie powiedzenie : zrobiłam (coś) tak i tak, koniec i kropka. I nawet jeśli druga osoba zaczyna nas wypytywać a dlaczego, a po co, a na co, a wytłumacz to wszystko, to własnie dzięki asertywności nie musimy się tłumaczyć ze swojego życia rodzinnego, prywatnego, swoich decyzji, nawet jeśli są one mniej lub bardziej trafne. Nawet jeśli popełnię błąd, to biorę odpowiedzialność na siebie i wyciągnę z tego lekcje Asertywności można się nauczyć 🙂

  24. Nazwij swoje uczucia, zachowanie które nie chcesz by się powtórzyło a następnie oczekiwania.

  25. Moja lekcja: precyzyjnie formułować oczekiwania, żeby nie było tak jak w micie o Midasie czy baśni o złotej rybce.

  26. Moja lekcja którą wyciągnęłam z video to : nie prawić morałów bo prowadzi to do zachowania agresywnego oraz mówić prawdę bo daje poczucie wolności

  27. Moje prawo jest takie że zawsze mogę zapytać a ktoś ewentualnie może odmówić 🙂

  28. Zawsze mówię prawdę stosując zasadę „ja czuję… kiedy Ty… oczekuję”.

  29. lekcja którą wyniosłam to : ze nie muszę się tłumaczyć dlaczego mówie Nie czyli odmawiam czegos

  30. Moja lekcja to mówienie o swoich uczuciach i krótkie formułowanie zdań bez tłumaczenia się.

  31. moje lekcje
    mam prawo odmowic
    mam prawo wyrazac swoja opinie, ale nie raniąc przy tym innych

  32. Dziękuję za ciekawe wideo! Moja lekcja to: ktoś ma prawo zapytać, ja mam prawo odmówić. Nie moralizuję, ani nie oceniam – odpowiadam wyrażając swoje uczucia.

  33. Moja lekcja: Mam prawo odmówić i wyznaczyć swoje granice.

  34. moja lekcja, to wyrazac jasno swoje emicje, ale tak, by nie obrazac i nie ranić innych.
    Mam prawo powiedziec Nie jak mnie ktoś o coś prosi, a mam inne zdanie, wartości, plany. Nie musze się godzić na wszystko.

  35. Mam prawo odmawiać. Mówienie prawdy, tego co się czuje zwiększa pewność siebie i daje poczucie spójności.

  36. Nie zawsze prośby, na które się zgadzam, są dla mnie dobre, jednak miałam problem z odmawianiem. Dzięki temu schematowi, uniknę wielu niekomfortowych dla mnie sytuacji. Wiem już jak kulturalnie odmówić, nie sprawiając innym przykrości.

  37. Moja dzisiejsza lekcja – nie muszę się nikomu tłumaczyć ze swojej odmowy. Mam do niej święte prawo. Ważne, by odmówić grzecznie i rzeczowo, i odnieść się wyłącznie do tej konkretnej sytuacji, której odmowa dotyczy. Bez wywlekania staroci i prawienia morałów.

  38. Moja lekcja : Jeśli zwracam uwagę nie przypominam całej listy wcześniejszych zaniedbań. Tylko to aktualne.
    I jeszcze jedno co lubię: Działać laserowo???

  39. Dziekuje za ten material.
    Moje lekcje:
    1.Inni maja prawo prosic,ja mam prawo odmowic.
    2.Dziadkowie maja prawo do spedzania czasu z wnukami po swojemu.Jesli ten sposob narusza moje wartosci,wtedy niezbedna jest asertywna rozmowa.
    3.Asertywnosc pozwala mowic prawde a to daje poczucie wolnosci oraz buduje pewnosc siebie.
    4.Asertywnosc to sposob komunikacji szanujacy siebie oraz innych.
    Pozdrawiam

  40. Moja lekcja: mam prawo do mowienia nie, nie raniąc bliskich, dzięki asertywności zawsze mogę mówić prawdę, nie muszę szukać wymówek.

  41. Nie musisz sie tlumaczyc ze swoich wartosci czy metod wychowawczych ale asertywnie wyrazac to,czego sie oczekuje od dziadkow a jest wazne ze wzgledu na swoj system wartosci

  42. Ważne jest dla mnie, że odpowiadając asertywnie, nie mam intencji zrobienia komuś przykrości. Myślę, że jest to ważne szczególnie, że pojawiają się we mnie myśli oskarżające mnie o egoizm.

  43. Zawsze staram się mówić innym co czuję, ale nie lubię nikomu robić przykrości, co czasem się zdarzało, gdy używałam niewłaściwych słów. Dlatego z wielką radością stwierdzam, że konstrukcja „ja czuję – kiedy ty – oczekuję” na stałe zagości w moim słowniku.

  44. Moja lekcja to , ze nie nalezy sie wstydzic mowic o swoich emocjach i powinno sie o nich mowic, aby pozostac w zgodzie z sama soba.

  45. Moja lekcja: mam prawo powiedzieć nie, dzięki asertywności zawsze mogę mówić prawdę.

  46. każdy z nas ma prawo do swoich uczuć przemyśleń…im jaśniejszy komunikat ..tym bardziej zrozumiały odbiór .. kropka 🙂

  47. Zaczynać wypowiedź od „czuje się” a nie od „ nie podoba mi się” „nie lubię „ . Całkowicie zmienia charakter tej wypowiedzi i nie jest ani atakiem ani rodzajem uniku, obrony.

  48. Lekcję jaką wynoszę z tego nagrania:

    „nie muszę się tłumaczyć, czyli nie muszę uzasadniać swojej odmowy”.

    Takie delikatne, grzeczne powiedzenie „nie, bo nie” 🙂

  49. Jasne komunikowanie swoich uczuć buduje szacunek do siebie oraz poczucie wartości i wolności.
    Ty masz prawo pytać, prosić – ja mam prawo odmówić.

  50. Lekcja dla mnie- masz prawo odmówić ?

  51. Hm… Skoro odpowiadam na pytania kontrolne zdecydowanie przecząco to chyba ten kurs nie jest dla mnie 😉 Niemniej super wzór na asertywność i na pewno go wykorzystam i przetestuję na mężu 😉 To nad czym na pewno popracuję i to jest moja lekcja – to wyrażać konkretnie swoje uczucia i oczekiwania 🙂

  52. Lekcja:
    Używanie asertywności wzmacnia pewność siebie
    mów co czujesz

  53. Najważniejsza lekcja dla mnie to ta informacja, aby odnosić się do zachowania osoby a nie samej osoby

  54. Ważne by mowić o swoich uczuciach.

  55. Każdy ma prawo zapytać, a ja mam prawo odmówić 🙂
    Jakie to proste 🙂

  56. Moja ważna lekcja: Ja mam prawo zapytać , ktoś ma prawo odmówić.

  57. Asertywność nie oznacza agresywnosci. Jest to mądrość płynącą ze świadomości jakie uczucia,emocje w danych sytuacjach doświadczam, umiejętność zdrowego ich wyrazenia, okreslenia,zaznaczenia swoich granic oraz zachowanie szacunku do wartosci i postaw wyrazanych przez drugą osobe.

  58. Lekcja: asertywność buduje pewność siebie

  59. Moja lekcja jest to by nie tlumic emocji, uczuc, Bo z tego rodzi sie mega frustracja..tak bardzo boimi sie, ze zostaniemy ocenieni, ze wolimy przyjac postawe ulegla kosztem chociazby wlasnego dobrego samopoczucia, nie mowiac juz o poswieconym czasie, straconych pieniadzach itd

  60. Dla mnie bardzo ważną lekcją było to, że nie muszę zgadzać się na wszystkie sugestie dziadków, którzy mają swoje poglądy na wychowanie dzieci. Ja mogę wychowywać dzieci tak jak uważam, ponieważ to ja biorę za nie odpowiedzialność. Mogę również w asertywny sposób zwrócić uwagę, nie raniąc nikogo, ale pozostając przy swoim zdaniu, do którego mam prawo.

  61. Moja ważna lekcja: pouczanie, ocenianie, prawienie morałów to zachowanie agresywne – nie robię tego!

  62. Moja lekcja to mówienie o uczuciach i nie prawienie morałów. Asertzwnosc dodaje pewnocsi siebe bo nie wsytdze sie tego co czuje i myslę!!!!

  63. Mówienie prawdy czyni Cię wolnym człowiekiem

  64. A jednak prawie moraly jako dodatek do wydawaloby sie asertywnych odpowiedzi. DO PRZEPRACOWANIA

  65. Moja lekcja. Prawda, prawda i tylko prawda. Mam prawo być niezadowoloną z czyjegoś zachowania. Mam wrażenie że powinnam zawsze się uśmiechać i potakiwac, a jednak nie. Mam prawo do własnych uczuć i własnego zdania. I powinno ono być uszanowane

  66. Podane przykłady komunikatów asertywnych są bardzo obrazowe i życiowe. Mimo że już słyszałam że „masz prawo odmówić bez podawania powodu” trzeba sobie o tym ciągle przypominać. Bo niestety siedzi w nas takie poczucie, że trzeba pomagać niezależnie od „ceny” albo zagryzc zęby i „do przodu”.

  67. Asertywność to mówienie prawdy. Asertywność to prawo do wyrażania swoich uczuć. Asertywność to dbanie o siebie bez celowego ranienia innych. Asertywność to także pozwolenie drugiej stronie na wyrażenie prośby, bez jej oceniania.

  68. Musze nauczyc sie mowic moim dzieciom, czego od nich oczekuje. Juz od jutra wprowadze ten schemat: czuje kiedy ty oczekuje… Jestem ciekawa czy bede w stanie zmienic ich zachowanie. Mam nadzieje ze tak!

  69. Bądź precyzyjny w odniesieniu do sytuacji, zachowania, które wywołało Twoje emocje.

  70. Maja najważniejsza lekcja to: jak ładnie odmówić gdy ktoś chce pożyczyć pieniądze mówiąc ” Ty masz więc mi pożycz”

  71. Moja lekcja to fakt, że ludziom asertywnym łatwiej się żyje, więc warto być asertywnym ?

  72. Lekcja 1. Zawsze mów prawdę i wyrażaj uczucia 2. Mów jakiego zachowania oczekujesz na przyszłość

  73. Umiejętność odmawiania bez tlumaczenia się i bez ranienia uczuć innych osób

  74. Moja lekcja -koniecznie muszę nauczyć się krótkiego zwięzłego udzielania odpowiedzi na pytania. Bez dygresji itp.

  75. Moja lekcja to: mówienie o moich uczuciach jako pierwszego elementu asertywnej wypowiedzi. Do tej pory najpierw mówiłam o co mi chodzi, a dopiero potem jak się z tym czuję.
    Dziękuję ❤️❤️❤️

  76. Moja lekcja to prawda buduje poczucie wartości- dzięki Kamila

  77. Nie pouczaj i nie krytykuj – bądz asertywny a nie agresywny

  78. Moje lekcje:
    1. nie moralizuj i nie pouczaj, nie tłumacz się dlaczego odmawiasz
    2. nie grilluj kogoś, ani siebie (!)

  79. Lekcja dla mnie? Taka najwazniejsza to chyba sama definicja asertywności 😉 bo o tyle o ile potrafię powiedzieć czuje odnośnie niechcianych przeze mnie sytuacji, to zawsze dorzucam też swoje przemyślenia na ten temat.. muszę się tego oduczyć 😉 pozdrawiam i dziękuję za video 😉

  80. Moja lekcja: nie bój się mówić prawdy i nazywać swoich emocji

  81. Często nie jestem asertywna, ponieważ nie chcę zrobić komuś przykrości…Lecz jeśli martwię się o kogoś, to dlaczego nie dbam o siebie, o swoje uczucia? Pierwszy krok: co ja czuję ? I druga ważna rzecz: żeby być asertywnym nie trzeba atakować, być agresywnym, nie można moralizować. Wtedy ta druga osoba nie będzie czuła się zagrożona i szybciej zacznie współpracować.

  82. Moja lekcja 1. Nie pouczać (nie wychowywać) najbliższych mi osob (dorosłym, np. rodziców, partnera).
    Lekcja 2. Pamiętać o „ja czuję… kiedy ty…. oczekuję…
    Dziękuję Kamila oraz pozdrawiam również cały zespół RBC.

  83. Jeśli chcę być bardziej pewna siebie muszę nauczyć się być asertywna

  84. Lekcja dla mnie to możliwość negocjacji z działami – nie musimy się godzić na wszystko co robią tylko dlatego, bo opiekują się dziećmi, mamy prawo prosić ich, aby cześć postępowań próbowali zmienić jeśli nam to nie odpowiada 🙂

  85. Zawsze mam problem z tym, że chcę zrobić wszystko czego inni ode mnie oczekują, ażeby ich zadowolić i żeby mieli o mnie super zdanie. Zaczęłam dorastać do tego, że nie w tym tkwi sukces, bo sukces to kwestia samozadowolenia, a nie wszystkich innych dokoła. Fajnie było się tylko w tym utwierdzić i usłyszeć to od Ciebie Kamila.
    Świetny materiał!

  86. Mówić o swoich uczuciach.

  87. Moja najważniejsza lekcja z tego video to to że asertywność jest wyrażeniem swojego zdania/odczuć ale w sposób kulturalny bez pouczania drugiej osoby. Opis za pomocą schematów badzo pomógł w lepszym zrozumieniu .
    Dziekuje Kamila 🙂

  88. Mówić uczuciach. Świat się nie zawali jak będę mówić nie.

  89. 1. Moja lekcja polega na tym, że dowiedziałam się jak odmówić koleżance, która chce pożyczyć ode mnie dużą sumę pieniędzy.

  90. Moja lekcja: mam prawo odmówić bez intencji ranienia innych. Postawa asertywna daje nam szacunek do siebie.

  91. Moja lekcja: człowiek asertywny nie równa się zły i niedobry.

  92. To video pomogło mi zrozumieć jak rozmawiać z rodzicami. Do tej pory chyba czuli się obrażeni jak mówiłam im swoje zdanie. Teraz już wiem dlaczego i jak mówić żeby ich nie obrazić.

  93. Moja lekcja to poprawna kominikacja, mowienie o swoich uczuciach zwiazanych z czyims faktycznym zachowaniem oraz wyrażanie oczekiwań zgodnych z moimi potrzebami

  94. Sztuka asertywności przyda mi się na pewno w relacjach ze znajomymi, bo właśnie w tych relacjach brak mi pewności siebie i umiejętności wyznaczania granic

  95. ?Najważniejsza lekcja to oddzielić uczucia od konkretów w kroku drugim „wzoru” . Bardzo często, gdy mówię , Czuję ( krok 1)….kiedy Ty….(krok 2) to mówię za dużo i zagmatwanie. Już wiem, ze warto wyrażać się w sposób jasny i precyzyjny. To bardzo mi ułatwi życie. ???

    ?Druga lekcja jaką wyciągam, jest raczej wnioskiem do przetestowania: Będę stosowała ten schemat przy podsumowaniu własnych działań ( dni i tygodni). Myśle, ze powinno to spowodować, ze będę rzadziej odpuszczała i będę jeszcze bardziej produktywna.???

  96. Asertywność pozwala mi żyć w spokoju bez strachu o zachowania i słowa innych ludzi

  97. Asertywność to odpowiedzialność za moje uczucia. Jeśli ktoś się poczuje urażony, czy poczuje się źle z moim stanowiskiem to nie powinnam mieć z tego powodu poczucia winy bo nie było moją intencją zranić drugą osobę.

  98. Lekcja na dzis: mieć szacunek do siebie oraz mam prawo powiedzieć NIE lub odmówić czegoś. Kamilo? dziękuję Ci, że pojawilaś się w moim życiu. Nie ma dnia bez Ciebie. Pozdrawiam?

  99. Moje lekcje z dziś: Mogę odmawiać i nie muszę się z tego tłumaczyć. Ważne, żeby być konkretnym w opisywaniu tego co ktoś robi. Dzięki Kamila!

  100. Moja ważna lekcja – mogę odmówić zrobienia czegoś, nie raniąc przy tym innych

  101. 1 3 4 5 6 7 20

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *