Jak asertywność wpływa na pewność siebie i skuteczność? Kamila Rowińska [tekst + wideo]

2096

Jak asertywność wpływa na pewność siebie i skuteczność? Zgodzisz się ze mną, że pewność siebie jest kluczową cechą, którą widać u osób, które osiągnęły sukces? Ja dzisiaj mogę powiedzieć, że czuję pewność siebie. Ale…

…nie zawsze tak było.

Kilkanaście lat temu pracowałam w firmie kosmetycznej. Budowałam tam wielki zespół sprzedażowy 3 500 osób, składający się głównie z kobiet. Z każdym rokiem odnosiłam coraz to większe sukcesy. Kilka sytuacji biznesowych pokazało mi jednak, że mam tendencję do tego, aby zapominać o sobie i swoich potrzebach. Chcąc pomagać innym ludziom, zaczęłam ich wyręczać z zadań i obowiązków, z których nie powinnam.

Jak się domyślasz – rosła moja frustracja.

Zaczęłam zastanawiać się, gdzie kończą się potrzeby innych ludzi, a gdzie zaczynają moje. Zbyt długo tolerowałam pewne sytuacje, może i małe, jednak zdecydowanie takie, które mi nie odpowiadały. Gdy moja cierpliwość się kończyła, stawałam się bardzo nieprzyjemna. Czasami czułam się

oszukiwana, wykorzystywana, wkręcona

w sytuację, która mi nie odpowiada.

To, co jeszcze zaobserwowałam w moim kobiecym zespole to np. fochy, nieczyste relacje, niedopowiedzenia, krytykę czy też aluzje.

Postanowiłam to zmienić. Podjęłam jedną z najlepszych decyzji w moim życiu i zdecydowałam się na naukę! Nie chciałam więcej pochopnie spełniać próśb innych, a potem żałować i jeszcze złościć się na te osoby, że mnie o coś prosiły… Nie chciałam też zastanawiać się co wolno, jak trzeba się zachować, jak wypada, co można itp. Chciałam żyć w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami!

Chcesz tego samego? Chcesz, aby pewność siebie towarzyszyła Ci na co dzień?

Pewność siebie, skuteczność, życie w zgodzie ze sobą to wszystko skupia się w jednym słowie –
A S E R T Y W N O Ś Ć.

To jest fundament. Jeżeli nie będziesz mieć porządnych podstaw, to wiele technik przydatnych w relacjach, związkach lub biznesie, których się nauczysz – nie będzie skutecznych. Twoja pewność siebie nigdy nie będzie na zadowalającym Cię poziomie, jeżeli asertywne zachowania pozostaną Ci obce.

Zobacz poniższe wideo, które dla Ciebie przygotowałam.

Pewność siebie i asertywność

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe nagrania ze scenkami!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze lepiej zrozumieć i zapamiętać to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Uwierz mi, że dzięki tej kompetencji poprawisz jakość swoich relacji prywatnych, jak i biznesowych. Ucz się na przykładach z życia wziętych!

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

  1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

  2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

  3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

  4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do nagrania – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

Mam dla Ciebie ważną wiadomość!

Wystartowała nowa platforma SUBSKRYPCYJNA

>> SPRAWDŹ OFERTĘ JUŻ OD 497 zł MIESIĘCZNIE!<<


ABY NIE OMIJAŁY CIĘ KOLEJNE NAGRANIA

SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ NA YouTube


2 096 odpowiedzi w "Jak asertywność wpływa na pewność siebie i skuteczność? Kamila Rowińska [tekst + wideo]"

  1. 1. Ludzie traktuja w sposób jaki im pozwalam.
    2. Asertywność to szacunek do siebie innych ludzi.

  2. 1. Co to jest asertywnosc i czym rozni sie zachowanie uleglw, asertywne i agresywne.
    2. W jaki sposob formulowac odpowiedz aby wyrazac sie w sposob asertywny.

  3. 1. Jak odroznic zachowanie ulegle, asertywne, agresywne.
    2. Jak formulowac odpowiedz asertywna.

  4. 1. Do takiej prawdziwej asertywnosci dochodzi sie poprzez trenowanie formuly kazdego dnia.
    2. U mnie kroluje zachowanie aluzyjne – niby zartem – ale probuje ‘cos’ powiedziec zamiast uzyc prostego asertywnego komunikatu.

  5. 1. Inni traktują nas tak, na ile im pozwolimy.
    Nie można być zawsze uległym i stale spełniać oczekiwania innych.
    2. Trzeba nauczyć się wyrażać w sposób asertywny swoje uczucia i być zawsze sobą.

  6. Bardzo dobre video! Po dzisiejszym spotkaniu wyniosę następujące lekcje:
    1. Należy stawiać granice i komunikować czego oczekujesz, ponieważ ludzie z którymi przebywasz będą traktować cię jak powietrze i nie będą brać twojego zdania pod uwagę.
    2. Asertywności uczymy się przez całe życie przez poznawanie siebie, swoich wartości, granic i możliwości. To nie jest zupka instant, którą przygotujesz w 3 min.

  7. Moje dwie lekcje: 1. Zachowywanie się raz ulegle, a raz agresywnie w podobnej sytuacji jest zachowaniem manipulacyjnym. 2. Długotrwałe zachowania uległe prowadzą do poczucia krzywdy. To czego chciałabym się dowiedzieć podczas konferencji, to jak radzić sobie z odczuwaniem presji ze strony ludzi, kiedy odmawiam w sposób asertywny, a w odpowiedzi odbieram ich reakcję jako urażonych czy obrażonych, że nie spełniłam ich oczekiwań. Takie sytuacje powodują, że czuję się nieswojo mimo że nie zrobiłam nic złego.

  8. 1. Nauka asertywności to praca na lata, ale jedynie jako asertywna osoba możesz być dobrym szefem, rodzicem, pracownikiem i partnerem. 2. Komunikat asertywny nie zawiera intencji ranienia innych i bycia złośliwym i nie polega tylko na mówieniu „nie”.

  9. 1. Nauka asertywności to praca na lata, ale jedynie jako asertywna osoba możesz być dobrym szefem, rodzicem, pracownikiem i partnerem. 2. Komunikat asertywny nie zawiera intencji ranienia innych i bycia złośliwym i nie polega tylko na mówieniu „nie”.

  10. Dzisiejsze video to bardzo ciekawa lekcja zyciowa, ktora wymaga czasu i poswiecenia, treningow i wdrazania w zycie malymi krokami pewnych schematow, ktore z czasem zaprocentuja, a my bedziey lepiej postrzegani. To, co dla mnie jest wazne, co uswiadomilam sobie podczas ogladania tego video, ze czasem moja postawa jest agresywna, mimo, ze staram sie nikogo nie ranic, sadzac, ze jesli mowie to co mysle, to tak jest dobrze, bo nikogo wtedy nie oszukuje. Sprobuje na poczatek wdrozyc wzor na asertywnosc (Ja czuje -kiedy Ty-oczekuje) i wtedy bede miala okazje sprawdzic, jak odbieraja mnie inni i jak na moje slowa reaguja inni.

  11. Moja 1lekcja najważniejsza lekcja to, że potrzeby partnera i dzieci stawiam na piereszym miejscu dopiero siebie na szarym końcu dotarło to wkońcu do mnie.
    2 lekcja: Patrzeć na swoje potrzeby częściej mimo trudności.

  12. Dwie najważniejsze dla mnie lekcje to:
    1. Musze popracowac nad wyrazaniem swoich uczuc a nie strzelać focha i się nie odzywac lub unikać konfrontacji
    2. Jeszcze długa droga przede mną ale cieszę sie, na nią weszłam. Do przodu!

  13. 1. Co to jest asertywność
    2. Uległość. Dziękuję za wyjaśnienie na konkretnych przykładach jaki ma wpływ na pewność siebie, sposób zachowania i funkcjonowania w życiu.
    „Ludzie traktują Cie w taki sposób na jaki im pozwalasz”

  14. 1. Wystarczy być asertywnym, żeby odkryć w sobie prawdziwą Ja. To pozwoli dowiedzieś się kim jestem i jak chcę żeby było.
    2. Komunikacja asertywna ułatwia komunikacje wogóle.

  15. 1. Ludzie będą Cię traktować tak, jak im na to pozwolisz.
    2. W asertywności nie chodzi jedynie o mówienie 'nie’

  16. 1. jestem kompletnie nieasertywna.dluga droga przede mna.
    2. napewno chce to zmienic . dosc traktowania mnie jak sluzaca i mojego zloszczenia sie.

  17. 1. Jestem na takim etapie życia że potrzebne ogromnej zmiany. Z bardzo asertywnej, przebojowej, przyjacielskiej osoby stałam się bardzo agresywna. Teraz z kolei stałam się bardzo uległa. Czuje że nie mam zdania. Często macham ręką bo wiem że niczego i tak nie uzyskam i wolę sobie oszczędzić przykrości. Zawsze byłam osoba zaradna zorganizowana. Teraz powierzyłam moje życie komuś przez kogo czuje się kompletnie bezradna. To jest moment w którym miarka sie przebiera a ja szukam koła ratunkowego. Mysle że asertywność będzie moim kołem.
    2. Z kolei do dzieci przyjęłam postawę agresywna. Nie umiem asertywnie wytłumaczyć ani rozmawiac. Zupełnie jak bym zamieniła rolę. Dużo pracy przede mną. Pozdrawiam Wiktoria
    3. Ten wzór jest banalnie prosty od dziś wprowadzam w życie

  18. Asertywność to nie tylko umiejętność mówienia „nie”. Będąc nieświadomym czym tak naprawdę jest asertywność, można łatwo pomylić ją z byciem agresywnym.

  19. 1. Jestem na takim etapie życia że potrzebne ogromnej zmiany. Z bardzo asertywnej, przebojowej, przyjacielskiej osoby stałam się bardzo agresywna. Teraz z kolei stałam się bardzo uległa. Czuje że nie mam zdania. Często macham ręką bo wiem że niczego i tak nie uzyskam i wolę sobie oszczędzić przykrości. Zawsze byłam osoba zaradna zorganizowana. Teraz powierzyłam moje życie komuś przez kogo czuje się kompletnie bezradna. To jest moment w którym miarka sie przebiera a ja szukam koła ratunkowego. Mysle że asertywność będzie moim kołem.
    2. Z kolei do dzieci przyjęłam postawę agresywna. Nie umiem asertywnie wytłumaczyć ani rozmawiac. Zupełnie jak bym zamieniła rolę. Dużo pracy przede mną. Pozdrawiam Wiktoria

  20. Pracuję nad moją asertywnością już od roku, głównie to praca własna, ale wspomagam się czytając na ten temat i uczestnicząc w szkoleniach.
    Po obejrzeniu Twojego filmu:
    1. Komunikat asertywny „ja czuję-kiedy ty-oczekiwania” to super pomysł, od zaraz będę próbować go stosować.
    2. Ludzie nie znają prawdziwej mnie, tylko mój awatar – to zdanie daje baaardzo dużo do myślenia i motywację do dalszej pracy nad sobą.
    Wiem, że dużo jeszcze mam do zrobienie w kwestii mojej asertywności, nie będzie łatwo i nie będzie szybko. A ten film jest inspiracją. Dziękuję

  21. 1. Nie jestem asertywna, teraz zaczynam rozumieć czym jest.
    2 Jestem najczęściej uległa a w skrajnych przypadkach agresywna.

  22. 1. Potrafię powiedzieć co myślę najczęściej w sytuacjach gdy stanę w czyjejś obronie, niestety nie zawsze gdy chodzi o mnie
    2. Ćwiczę i ćwiczę jest coraz lepiej 🙂 i łatwiej z nią żyć

  23. Moje dwie ważne lekcje:
    1. Asertywność to podstawa w mojej pracy
    2. Asertywność to więcej wolnego czasu dla mnie oraz dbanie o swoje „JA”

  24. cecylia marciniak-scarpi29 maja 2019 at 23:03Odpowiedz

    Moje przemyslenia po obejrzeniu Twojego filmu Kamilo ,dalo mi do zrozumienia ,ze moje zachowania sä bardzo rózne bywam ulegla ,ale potrafie byc i agresywna. Czasami bywam tez asertywna.
    Chcialabym popracowac nad sobä ,abym stala sie osobä asertywnä. Warto szanowac siebie i innych.

  25. Moje dwie ważne lekcje to : 1) bycie asertywnym oznacza szanowanie własnej osoby i nie zakładanie masek 2) w komunikacie asertywnym przekazujesz trzy informacje ja czuję…kiedy Ty… oczekuję

  26. Nauka aserywnosci to dlugi proces. Wiem że to potrwa ale muszę to zrobić.
    Można być asertywnym a nie uległym ani agresywnym i żyć w zgodzie z sobą.

  27. 1. Przez całe życie byłam wykorzystywana przez wszystkich, nie umiem odmawiać, boję się utraty sympatii, boję się oceny innych ludzi. Zawsze myślałam, że taka już moja natura i nic z tym nie zrobię a dziś dowiedziałam się, że nauka asertywności może trwać nawet kilka lat… czyli nawet tak niepewna osoba jak ja może to wypracować
    2. Czasem zdarza się, że już nie wytrzymuje i wybucham, jestem wtedy agresywna. Mimo wszystko powinnam nauczyć się nie ranić innych ludzi nawet jeśli nie zachowują się fair wobec mnie

  28. Witam Pani Kamilo,
    Dziękuję za poświęcony przez Panią czas by pomagać innym. Pani energia jest niesamowita.
    1. Obserwuję u siebie komunikaty asertywne ale w małym procencie. Automatycznie włącza mi się ocenianie i czasami podnoszenie głosu. Naodpowiedniejsza chyba lekcja to wdrozenie komunikatu asertywnego od zaraz i cwiczenie go kazdego dnia. Akurat caly dzien daje nam mnóstwo sytuacji w których możemy zastosować ćwiczenie. Czy to w pracy, w domu lub w kontaktach ze znajomymi. Zacząć małymi krokami ale zacząć i niech się ta lampka w głowie zawsze zaświeci gdy przyjdzie mi od razu oceniać.
    2. Po obejrzeniu nagrania wyświetliły się w moim umyśle automatycznie kilka sytuacji, w których nie byłam asertywna co powodowało że od razu zmieniałam pracę na lepszą. Nie pozwoliłam sobie na pewne traktowanie, a tak naprawdę wystarczyłoby wyrazić co czuję a nie strzelać focha. Z reguły później brałam odpowiedzialność na siebie i bardzo szybko zmieniałam pracę. A wmawiałam sobie, że nudzę się wykonując wciąż to samo. A to nie o to chodziło. Jest na pewno sporo nauki jeszcze przede mną

  29. Chciałabym popracować nad swoją asertywnością, ponieważ jestem zbyt uległa. Kamila przekonuje, że można z tym walczyć!
    Koniec z poświęcaniem się. Najwyższy czas pomyśleć też o sobie i zacząć realizować swój plan, swoje cele. Pora zawalczyć o siebie i swoje prawa. Trzeba się otworzyć.
    Akcja Asertywność rozpoczęta! Wyzwanie przyjęte! Długa droga przed nami, ale, z Kamilą damy radę!

  30. Dwie ważne lekcje :
    1. Nauka asertywności to długotrwały proces
    2. Jestem totalnie, nie asertywna, na każdej płaszczyźnie, głównie osobistej i chce to w końcu zmienić.

  31. 1. Jestem zbyt miła i nie potrafię odmawiać
    2. Muszę popracować nad tym jak nie dać się wykorzystywać

  32. 1 asertywności nie można się nauczyć w jeden weekend. To proces który twa.
    2 asertywność nie jest tylko i wyłącznie sztuką mówienia NIE

  33. 1. Brak asertywności sprawia,że przestaję być sobą.
    2. Asertywność trzeba trenować.

  34. Nie moge znalesc mojego starego komentarza, wiec pisze go jeszcze raz.

    1) Czym jest asertywnosc ??
    2) Zachowuje sie czesto agresywnie, zamiast asertywnie i powinnam nad tym pracowac.

  35. każdy traktuje Cię tak jak sobie na to pozwolisz!
    bycie asertywnym pomaga w życiu, w rodzinie, w biznesie, buduje pewność siebie

  36. Moje najważniejsze lekcje to

    1. Życie w zgodzie z samym sobą jest kluczowe do szczęścia i budowania prawdziwych relacji.

    2. Mówienie „nie” nie oznacza bycia człowiekiem oziębłym i nieżyczliwym, lecz szacunek do samego siebie i swoich wartości.

    Dziękuję Kamila za to co robisz <3

  37. Sandra

    1. Byc bardziej asertywna wobec rodziny

    2. Byc bardziej asertywna szczegolnie wobec znajomych i przyjaciol..

  38. Uświadomiłam sobie dwie rzeczy:
    1. Mam problem z asertywnością, Jestem za miła, za grzeczna i pozwalałam przekraczać granice.
    2. Asertywność to proces i warto nad tym pracować.

  39. 1. Aby mówić to co ja chcę powiedzieć, a nie to co chcą inni uslyszeć.
    2. Aby nie być uległym.

  40. 1. Asertywność to szanowanie siebie i swoich granic
    2. Inni traktują Cię tak, jak im na to pozwalasz

  41. Asertywność to nawyk który trzeba ćwiczyć. Można go stracić w kontaktach z manipulatorami. Szanując innych kosztem siebie zanizamy poczucie własnej wartości.

  42. Właśnie jestem w trakcie czytania książki Kobieta Niezależna i trafiłam na ten materiał – idealnie odzwierciedla to co czego doświadczam – zbyt duża uległość w relacjach na każdej płaszczyźnie i w pracy i w relacjach rodzinnych, która przeradza sie we flustrację i w końcowym efekcie w agresję. Wiele pracy przede mną – mam nadzieje, że uda się z czasem to opanować. Wnioski:
    1. Ludzie traktują Cie tak jak na to pozwalasz.
    2. W przypadku gdy czujemy się wykorzystywani lub nie godzimy sie na zachowanie innych w stosunku do nas nie należy negować tej osoby czy próbować „wychowywać” lecz ustalić granice i bez wydawania opinii zakomunikować drugiej osobie – czyli zachować sie asertywnie.

  43. Temat bardzo ciekawy. Dziękuję za udostępnienie tematu asertywność. Jeszcze dużo przede mną pracy aby stosować to w życiu na co dzień. Zapamiętałam ważne zdanie ja czuje/gdy ty/oczekuje. I jeszcze jedno odmawianie innym tak żeby ich nie ranić.

  44. Mega inspirujące.
    1.Bardzo mnie zaintersowalo to co mówiłaś o tym, ze jak nie jesteśmy asertywni tylko ulegamy wbrew sobie i swoim wartościom to jesteśmy osobami które manipulują ? nie myślałam nigdy z tej strony o tym.
    2. Super opisane co zrobić żeby nie pozwolić ludziom siebie wykorzystywać i tez nie sprawić by się czuli obrażeni…
    Dziękuje 🙂

  45. Bardzo dobitnie na temat mojego życia oraz zachowania męża i dziecka, pozwalam na wykorzystywanie mnie jak służącej wyręczam we wszystkim a później jestem zestresowana bez humoru i sfrustrowana myśląc, że mnie nie szanują i mojego zaangażowania. Postanowiłam zrobić i wręczyłam check listę zadań co chcę aby wykonywali w domu abym miała też czas dla siebie.

  46. 1. Uświadomiłam sobie, że zdarza mi się przejawiać postawę agresywną. Chcę popracować nad postawą asertywną, aby móc lepiej komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym.
    2. Nauka asertywności to długi proces, więc nie będę się zniechęcać jeśli wystąpią niepowodzenia.

  47. Asertywnosc jest niezbedna w budowaniu niezaleznej sily.
    Asertywnosc budowana jest przez lata, krok po kroku, na wielu plaszczyznach.

  48. 1. Ludzie traktują cię w taki sposób, na jaki im pozwalasz.
    Często o tym zapominam 🙁
    2.”Siedź w kącie, a znajdą Cię” – to już dawno nieaktualne hasło, powinnam o nim zapomnieć!

  49. Dziękuję za inspirujące wideo
    1.Pracuję nad asertywnością i ten odcinek pomógł mi zrozumieć,że to nie stanie się z dnia na dzień,ale warto małymi krokami iść do przodu
    2.Często nie zachowując się asertywnie,nie wyrażając swoich uczuć i opini sama daję sobie kopniaka,wkurzam się i denerwuje,a przecież wystarczy użyć odpowiednich słów,wyrazić swoją opinię,nie urazić nikogo i zadbać tym samym o swoje zdrowie psychiczne 🙂

  50. Lekcje dla mnie:
    1. Agresja-czuje że w wielu sytuacjach jestem agresywna i do tej pory nie uświadamiałam sobie że wynika to z braku granic i ich przesuwaniu
    2. Uległość- cały czas pokutuje we mnie przekonanie że muszę sprostać każdemu zadaniu i czuje się wykorzystywana

    Liczę na więcej porad jak sobie radzić
    Agnieszka

  51. Dwie najważniejsze lekcje:

    1. Asertywność jest niezwykle istotną umiejętnością, trzeba włożyć sporo wysiłku żeby tę umiejętność zdobyć, ale procentuje to w wielu dziedzinach życia.
    2. W komunikacie asertywnym przekazujesz trzy informacje – co czujesz, kiedy i czego oczekujesz.

  52. Moje lekcje z tego video
    1) Uświadomiłam sobie że czasami zamiast asertywnie zachowuję się agresywnie. Trzeba nad tym popracować.
    2) Niestety często ulegam innym i robię coś co nie należy do moich obowiązków. Koniecznie powinnam przestać tak robić.

  53. Dziękuję pięknie za film.

    Moje lekcje to:

    1. Czasami ciężko jest zauważyć, kiedy pozwala się przesuwać swoje granice, dlatego najlepiej nauczyć się ich „pilnować” od samego początku.
    2. Nauka asertywności trwa wiele lat i nie można zrażać się porażkami, tylko trzeba po prostu ćwiczyć.

  54. Bardzo ważne informacje poruszasz dla mnie!
    1. Uświadomiłaś mi jak duży mam problem z asertywnością. Leżę na każdej płaszczyźnie (oprócz związku, ale to raczej zasługa mojego męża )
    2. Zrozumiałam ze bycie uległą w stosunku do innych „ bo tak wypada itp” wcale nie pomaga mi w życiu i jest przede mna dużo pracy i wiem ze jest to możliwe że się zmienię !
    Dziękuje Kamila

  55. Droga Kamilo, dziękuję za to, że dzisiaj Przypomniałaś mi, że nie muszę tkwić w szufladach, w które – jak się okazuje za moim przyzwoleniem – mnie wepchnięto. Oto moje wnioski:
    1. Bycie ambitną nie jest nieodpowiednie – powinnam nauczyć się jedynie, jak we właściwy sposób przedstawiać moją chęć rozwoju innym.
    2. Bycie asertywną nie jest agresją, to wyraz szacunku wobec samej siebie i wobec osób w moim otoczeniu.
    Pozdrawiam ciepło!

  56. Wydawało mi się ze mam duży wgląd w siebie i zdaje sobie sprawę nad czym muszę pracować. Ale właśnie dotarło do mnie jak agresywnie zachowuje się w stosunku do innych i jak często odgrywam role w której nie czuje się komfortowo. Dziękuje

  57. Najważniejsze dla mnie lekcje to:
    1. Nawet jeśli na dzień dzisiejszy nie potrafię być w 100 % asertywna to jestem w stanie to przepracować.
    2. Uświadomienie, że nie muszę być dla wszystkich na wyciągniecie ręki, że zawsze muszę mieć czas i ochotę spełniać ich oczekiwania.
    Bardzo dziękuję 🙂

  58. 1. Skup się bardziej na sobie nie na innych
    2. Ludzie traktują cie tak jak im pozwalasz

  59. 1. Asertywność dość trudno osiągnąć, zwłaszcza w sytuacjach emocjonalnych. 2. Wypracowanie w sobie naprawdę asertywnej postawy pomaga nie dopuścić do stacji emocjonalnych czy zachowań agresywnych, ponieważ się daje nam poczucie równowagi.

  60. Przede wszystkim dziękuję za wartościowy materiał i czekam z niecierpliwością na kolejne.
    Wnioski:
    1. Odnosząc to co obejrzałam do siebie stwierdzam, że nie jest najgorzej, ale jeszcze wiele pracy przede mną
    2. Obszar nad którym chcę pracować w pierwszej kolejności to relacje ze współpracownikami

  61. 2 lekcje jakie wyciągnęłam z video Kamilii:
    1. Stawiać granice rodzinie.
    2. Zacznę komunikować się: Ja czuję -> kiedy ty -> Oczekuję

  62. Niestety ja nie jestem asertywna i to rodzi moją frustracje. Często zgadzam się na coś bo tak „wypada” mimo tego że mój wewnętrzny głos mi mówi że wcale tego nie chce. Najsmutniejsze jest to że ludzie traktują Nas tak jak na to pozwalamy. Długa droga przede mną ale zamierzam to zmienić! Dzięki takim nagraniom wierzę że jest to możliwe ?

  63. 1. Asertywność to tylko jedno słowo, a zawiera tak wiele – chyba teraz zaczynam rozumieć na czym polega, ciągle nie do końca wiem kiedy jest szczerość , a kiedy asertywność ?
    2. Ogromną pracę trzeba włożyć w przepracowanie tego tematu, ale potem życie zgodne ze sobą daje spokój ,

  64. 1. Asertywność to mówienie o swoich uczuciach bez skrępowania.
    2. Szacunek wobec siebie i innych to podstawa asertywności.

  65. Cześć Kamilo,
    moje dwie lekcje to przede wszystkim:
    1. Pojęcie krytyki aluzyjnej – znałam zjawisko aż za dobrze, bo pracuję ze starszą młodzieżą szkolną, ale określenia na tę sytuację nie miałam,
    2. Asertywności uczy się latami i to jest w porządku – nie muszę od siebie wymagać, bym zawsze i wszędzie od razu była turbo asertywna. Mam czas, by dojść do perfekcji. ?
    Dziękuję,
    Nina

  66. Temat asertywności towarzysz mi od dawna. Pracuje nad sobą, rozwijam się, czytam i praktykuje. Mimo to, że przychodzi mi to łatwiej niż wcześniej to jest to nieustający proces. Ciągła praca nad swoim poziomem asertywności jest kluczowa, aby rozpocząć podróż wyrażania swojej opinii, poglądów bez intencji ranienia innych, dlatego kluczowe jest, aby nie przyjmować postawy agresora lub pewnego rodzaju uległości.

  67. Moje ważne lekcje:
    1. Ludzie traktują mnie tak, jak im dyktuję. Ćwiczę się w stawianiu własnych granic zgodnych z moimi wartościami.
    2. Brak asertywności przyczynia się do mojego niskiego poczucia własnej wartości. Ćwicząc się w asertywności, wyrażam miłość do siebie i buduję poczucie mojej wartości.
    Proszę, porusz w trakcie konferencji to, w jaki sposób wyjść z sytuacji uległej w pracy, tj. jeżeli już wszyscy się przyzwyczaili, że jestem osobą od wszystkiego i chociaż coś nie jest zgodne z moimi wartościami czy zakresem obowiązków ustalonym w umowie o pracę, to zrobię to z posłuszeństwa (i nawet przestali prosić, bo stało się oczywiste, że co polecą, to zrobię, więc już tylko zostawiają „zlecenia” niezależnie od tego, czy jest to w zakresie moich obowiązków, czy nie), a kiedy podejmuję próby asertywnej odmowy reagują agresywnie i uważają, że mi odbiło, jestem nielojalna, nie można mieć do mnie zaufania i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych…

  68. Kamila dziękuję za kolejne wartościowe nagranie.
    Moje lekcje:
    1. Uświadomiłam sobie, że w moich relacjach z mężem i dziećmi zachowuję się ulegle rezygnując ze swoich potrzeb i reaguję poczuciem winy, gdy staram się swoje potrzeby realizować kosztem np. wspólnego czasu z rodziną.
    2. Wychowując moją córkę muszę pamiętać o tym aby już teraz uczyć ją asertywnych zachowań

  69. 1. Byc bardziej asertywna wobec rodziny

    2. Byc bardziej asertywna szczegolnie wobec znajomych i przyjaciol.

  70. 1. Bez względu na sytuację czy osobę mów o swoich uczuciach bez niepotrzebnego zażenowania
    2. Naucz się wyrażać swoje emocje w sposób asertywny: ja czuję, kiedy Ty, oczekuję

  71. Moje lekcje to:
    1. Ludzie traktują Cię w taki sposób na jaki im pozwalasz
    2. Asertywności należy uczyć się systematycznie a nie jednorazowo

  72. 1. Będąc osobą uległą i nieasertywną przyciągam do siebie agresorów i podkopuję swoją pewność siebie
    2. Osoba asertywna to taka, która potrafi wyrazić swoje potrzeby lub opinię bez intencji ranienia drugiej osoby, ale mimo wszystko czasami druga osoba może poczuć się zraniona

  73. 1. Że można być całkiem asertywnym i zgubić tę asertywność poprzez konformizm, uległość, przyswojone normy, które mi nie służą, …ale że proces jest odwracalny poprzez ćwiczenia i przywrócenie wiary we własne zdanie i wartości, działania.
    2. Nadmiar konformizmu i bycia miłym, dbanie o interesy innych i liczenie na bycie fair czy wzajemność, to błędy które PROWADZĄ nieuchronnie do uległości, ta zaś z dużym prawdopodobieństwem objawi się agresją (pewnie w najmniej oczekiwanym momencie).

  74. Przede wszystkim dziękuję Ci za to że jesteś, że tłuczesz nam wszystkim mądrości do głowy ?
    Pierwsza moją nauką jest to aby nie poddawać się wpływom danego otoczenia i umieć odpowiedzieć NIE,choć jest to trudne.
    Druga lekcja to aby wyrażać swoje zdania,sprzeciw w sposób asertywny,A nie przetakiwac.
    Pozdrawiam MarzenaR

  75. Moje lekcję:
    1. Rozumienie swoich uczuć i poprawne komunikowanie jest początkiem asertywności. To jest trwały proces

    2. Szacunek do siebie zaczyna się od komunikowania swoich potrzeb w sposób asertywny, nie uległy lub agresywny.

  76. dwie lekcje:
    – LUDZIE TRAKTUJĄ CIĘ W TAKI SPOSÓB NA JAKI IM POZWALASZ.
    – BRAK ASERTYWNOŚCI = ODGRYWANIE ŻYCIOWYCH RÓL, A NIE ŻYCIE NAPRAWDĘ.

  77. Moje dwie lekcje:
    1. LUDZIE TRAKTUJĄ CIĘ W TAKI SPOSÓB NA JAKI IM POZWALASZ.
    2. BRAK ASERTYWNOŚCI = ODGRYWANIE ŻYCIOWYCH RÓL, A NIE ŻYCIE NAPRAWDĘ.

  78. Dziękuję Ci za ten materiał. Moje spostrzeżenia po jego obejrzeniu:
    1) po pierwsze- szanuj siebie, żeby inni Ciebie szanowali. Zrozumiałam, że ludzie traktują mnie w taki sposób, na jaki im pozwalam. Chcę to zmienić, pracować nad swoimi reakcjami, które są uległe i wyuczone.
    2) po drugie- mam prawo popełniać błędy, uczyć się na nich, wyciągać wnioski. Tyczy się to również pracy nad sobą i nad moją asertywnością. Działać, próbować, ćwiczyć i nie zrażać się porażkami.

  79. Pierwsze czego się nauczyłem to nie bać się pokazywać własne zdanie a drugie by inni szanowali moje zdanie oraz by nie być uległym w pewnych sytuacjach

  80. Moje ważne lekcje:
    1. Potrzebuję być osobą asertywną aby zyskać pewność siebie, a także budować poczucie własnej wartości.
    2. Komunikowanie się asertywnie jest ważne na każdej płaszczyźnie życia i należy nad tym nieustannie pracować.

  81. Zapamietalam wzor na asertywna odpowiedz: czuje, kiedy ty zachowujesz sie i oczekuje…
    Zrozumialam, dzieki podanym przykladom, gdzie i kiedy zachowuje sie ulegle albo agresywnie.

  82. W naszym społeczeństwie są agresywni zawsze zaczyna się i kończy na komentarzu czyjegoś ego ty taka nie taka gląbiasta. Bardzo tego nie lubię

  83. 1. Zachowywać się zawsze kulturalnie, bo to oznacza szacunek dla innych niezależnie od sytuacji.
    2. Ja jestem równie ważna jak inni, a może nawet najważniejsza jeśli chodzi o realizację moich potrzeb (ale nigdy kosztem innych).

  84. Moje ważne lekcje:
    1. Nauka asertywności trwa więcej niż jeden wieczór, jeden webinar czy jedna książka. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć i wyciągać wnioski na przyszłość.
    2. Zastanawiam się w jaki sposób zmienić czyjeś myślenie o swojej osobie. Ludzie mają skłonność do „szufladkowania”, otoczenie przyjmuje, że jesteśmy nieasertywni i nie jest łatwo wyjść z takiego „układu”. Jedynym wyjściem jest ciągłe budowanie pewności siebie i asertywnych komunikatów do innych. I nie poddawać się 🙂

  85. Moje dwie najważniejsze lekcje są następujące:
    1. Ludzie traktują Cię w taki sposób na jaki im pozwalasz – trafione w punkt
    2. Asertywność jest fundamentem- dla mnie do tej pory była dodatkową umiejętnością, która może ułatwiać życie

  86. 1. będę uważniej dobierała słowa podczas swoich wypowiedzi
    2. nie muszę się zgadzać na wszystko (bo trzeba być miłym, bo nie wypada odmawiać)

  87. 1) asertywność powinna być nauczana od szkoły podstawowej

    2) asertywność jest w stanie rozwiązać wiele moich problemów… dlatego nie wazę się nie zainwestować w asertywność!

  88. 1.Pierwsza lekcja to zdanie, którego nigdy nie wypowiadam: ja – czuję- kiedy Ty – oczekuję, chciałabym….
    2. Drugi wniosek: to taki, że jeśli nie zachowuje się asertywnie to mogę się zachowywać zarówno ulegle, manipulacyjne, intencjonalnie, jak i agresywnie w zależności faktycznie od tego z kim rozmawiam z kim mam do czynienia – a to wszystko dlatego, że nie wyrażam swoich opinii, odczuć i czuję sie coraz bardziej sfrustrowana, że zawsze siebie, swoje potrzeby zostawiam na samym końcu. Tylko, że na końcu nic nie ma…

  89. 1. Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię
    2. Szanuj innych podczas wyrażania swojej ooinii

  90. 1. Ludzie traktują cię tak jak na to pozwalasz
    2. Asertywnie nie agresywnie

  91. Pierwszy ważny dla mnie wniosek to taki, że zupełnie nie jestem asertywna w żadnej sferze swojego życia.
    Drugi wniosek to taki, że nauczę się asertywności wg zasady (czuje-kiedy Ty-oczekuje) i przyjmuje, że jest to długotrwały proces.

  92. Moje wnioski:
    1. Na pewno nie jestem na początku drogi w wypracowaniu u siebie postawy asertywnej, ale do perfekcji jeszcze mi daleko. Myślę, że jestem gdzieś w połowie. 🙂 Z jednej strony jest to budujące, a z drugiej filmik przypomniał mi nad czym jeszcze mogę popracować.
    2. Istotne w tym filmiku było dla mnie przypomnienie, że postawę asertywną można stosować wobec pracowników, by motywować ich do pracy. Nie tylko, by zwracać im uwagę, że coś jest nie tak, ale także aby ich pochwalić i docenić.

  93. 1. Kiedy nie jest się asertywną i daje się wejść sobie na głowę po pewnym czasie pojawia się agresja. Ważna jest regularna asertywność i nie „machanie ręką” na rzeczy, które są wbrew mnie.
    2. Trzeba ćwiczyć komunikat asertywny, chwilowo nadal brzmi on dla mnie sztucznie.

  94. 1. Nauczenie się asertywności nie jest proste i szybkie, zajmuje wiele czasu, wymaga pracy nad sobą, przepracowania pewnych swoich cech.
    2. Poprzez asertywność wyrażamy szacunek wobec samego siebie oraz wobec innych ludzi, co jest bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu, budowaniu relacji.

  95. Moje wnioski z filmu :
    1. Jestem uległy i czasami nie potrafię odmówić
    2 .W pracy jestem czuje się wykorzystywany przez kolegów do różnych prac których nie robię z ochotą

  96. Bardzo ważny dla mnie temat od jakiegoś czasu. Czuję się w kropce momentami. Przypomniałaś mi tym nagraniem, że warto zacząć pracę nad swoją asertywnością, bo dzięki temu dobre relacje zyskają, a toksyczne być może naturalnie się rozwiążą lub łatwiej będzie je zakończyć. Uświadomiłam się też, że często komunikuję się w sposób agresywny i co najgorsze robię to nieświadomie. Trudno mi to dostrzec i nie bardzo wiem jak inaczej coś wyrazić. Byłam u Ciebie na szkoleniu i nie jest łatwo wprowadzić to na stałe, dużo zmieniłam ale jeszcze mam trochę do przerobienia ♡. Dziękuję!

  97. 1. Uświadomiłam sobie, że często przyjmuję postawę manipulacyjną- w zależności od sytuacji i mojego rozmówcy czasem jestem uległa, a czasem agresywna.
    2. Praca nad sobą w kwestii asertywności pozwoli mi żyć w zgodzie z samą sobą, ze swoimi wartościami i przekonaniami.

  98. 1. Nauka asertywności jest procesem, który po prostu trwa. Nie warto poddawać się po jednej, dwóch, a nawet pięciu porażkach.

    2. Warto przeanalizować relacje z osobami, które nas otaczają, aby mieć świadomość czy, aby do każdej z nich potrafimy być asertywni. Jeśli nie, wziąć je na pierwszy ogień.

  99. 1. Asertywność koniecznie do wdrożenia, robię bardzo duży rzeczy aby innym nie robić przykrości lub nie wchodzić w konfrontację, a potem zastanawiam się dlaczego jestem tak głupia ?‍♀️
    2. Komunikat JA, ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć

  100. 1. Brak asertywności w moim życiu, obniża moje poczucie wartości, pewności siebie, uświadomiłam sobie, ze bez asertywności nie ruszę dalej z innymi aspektami mojego życia, które również wymagają poprawy
    2. Na szczęście można pozbyć się tego schematu wpojonego w dzieciństwie- szczerze- mam dość trakrowania mnie jak grzeczną dziewczynkę, która zawsze przyjmuje wszystko na klate6 z uśmiechem, w obawie o czyjeś urażone uczucia, lub utratę jakiejś pozycji w grupie, w pracy itd. wolę miec mniejsze grono znajomych i z szacunkiem patrzeć w lustro, niż mieć poklask u reszty, która nie przyjmuje odmiennych postaw i zachowań, takie znajomości są wątpliwej trwałości.

  101. 1 7 8 9 10 11 21

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *